Sniper Elite 4-Xbox One

گر نگاهی را به تجربیات خود در ژانر شوتر داشته باشیم، بخش مهمی از آن بر پایه خاطرات ما در قامت یک تک‌تیرانداز است. از مرحله مشهور All Ghillied Up در MW1 گرفته تا چالش هدشات کردن از فواصل دور در بتلفیلد اما حقیقت این است تک‌تیرانداز بودن بیش از هر چیزی حس تنهایی را به دنبال دارد، تنهایی برای انتظار رسیدن شکار، تنهایی برای سکوت مطلقی که محیط را فرا گرفته و تنهایی برای آنکه کوچکترین تحرک از سمت ما می‌تواند تمرکز و تسلط بر هدف را از بین ببرد

190,000 تومان بدون مالیات.

1 قلم

با خرید این محصول شما می توانید تا 760 تومان امتیاز وفاداری جمع کنید

2 اروپا
اکشن شوتر
+18 سال
1 دیسک
DVD Blu-Ray
اورجینال آکبند

]برخلاف بتلفیلد و سایر شوترهای دیگر، “اسنایپر الیت” دقیقا بر مبنا همین عنصر مهم “تنهایی” شکل گرفته است و همین هوشمندی در شکل‌دهی تم بازی، آنرا به یک شوتر صاحب سبک و با طرفدارانی پروپاقرص تبدیل کرده است.

داستان بازی بلافاصله پس از رویدادهای نسخه گذشته آغاز می‌شود و محوریت آن مجموعه حوادثی است که از سال 1943 طی جنگ جهانی دوم در ایتالیا رخ می‌دهد. ما در این نسخه نیز کنترل قهرمان این سری یعنی یک تیرانداز ماهر به نام “کارل فیربرن” (Karl Fairburne) را به عهده داریم که با پیوستن به گروه مقاومت مردمی ایتالیا علیه رژیم فاشیست، به دنبال ریشه کن کردن آن‌ها است.

بازی در مناطق مختلف ایتالیا روایت می‌شود، از سواحل زیبای مدیترانه‌ای تا جنگل‌های تاریک و کوهستان‌های سردسیر شمالی که جلوه بصری و تنوع محیطی زیبایی را به بازی بخشیده است. این زیبایی بصری در کنار افزایش چشمگیر وسعت محیط‌های قابل بازی رقم خورده است و با بررسی تریلرها بخوبی می‌توان متوجه شد که افزایش آزادی عمل از طریق ارتقا وسعت محیط‌ها، یکی از اهداف اصلی سازندگان در نسخه چهارم بوده است.

اما تا حد زیادی سعی شده این وسعت جنبه دکوراتیو به خود نگیرد و در عمل نیز موجب ارتقا گیم‌پلی شود. به طور مثال در یکی از نمایش‌های بازی ما شاهد شبیه‌سازی یکی از شهرهای کوچک جنوب ایتالیا بودیم که نیروهای نازی از طریق یک پل باید به درون شهر می‌آمدند. در اینجا ما وسیع بودن محیط بازی را به عینه دیدیم به طوری که از فاصله حدودا 500 متری از پل ما بازی را آغاز کرده و باید به سمت پل و از بین بردن مسیر ارتباطی نازی‌ها حرکت می‌کردیم.

در این قسمت بازی به ما آزادی عمل می‌دهد، هم می‌توانیم از این فاصله با اسنایپر چند نفر از نازی‌ها را به هلاکت برسانیم و هم می‌توانیم نزدیک تر رفته و به شکل مخفی کاری جلو برویم. این نشان می‌دهد افزایش وسعت بازی تبدیل به یک عنصر مثبت در ارتقا تجربه گیم‌پلی شده است. به تمامی این موارد جلوه بصری زیبای این محیط را هم اضافه کنید. شاید بازی زرق و برق و جزئیات گرافیک عنوانی نظیر Battlefield 1 را نداشته باشد اما در حد خودش طراحی دوست‌داشتنی دارد.

اگر شما طرفدار ژانر شوتر و عاشق حس کردن جنگ از دید یک تک‌تیرانداز هستید، “اسنایپر الیت 4” یک انتخاب عالی در سال جاری خواهد بود. بازی با بهره‌گیری از دستاوردهای خود در نسخه‌های پیشین، در کنار استفاده درست از پتانسیل‌های نسل هشتم بسیار زیباتر‌، وسیع‌تر و جذاب‌تر از همیشه به نظر می‌رسد که می‌تواند یک نقطه اوج در این سری باشد.

 

نظر خود را در مورد این محصول با دیگران به اشتراک بگذارید

برچسب ها